Wczasowa

Projekt wnętrz 2019 | Wnętrze nowego domu szeregowego w Konstancinie | Zespół: Jan Strumiłło, Jan Dybowski | Fotografował utalentowany Jan Dybowski

Gdzieś na przedmieściach Warszawy na cichym zamkniętym osiedlu stoi sobie dom jakich wiele.  Zatrudniono nas abyśmy zaprojektowali wnętrza dla jego pierwszych mieszkańców – młodej czteroosobowej rodziny. Pięć sypialni, cztery łazienki i duży salon połączony z kuchnią zapewniły nam rozrywkę na wiele tygodni. Klienci zupełnie otwarcie opowiedzieli nam o swojej niechęci do obłości, dlatego tym razem wyszło bardzo prostokątnie i kanciasto.
Kuchnię ułożyliśmy z brzozowych klocków z jasnoszarymi granitowymi blatami. Przyjemnym szczegółem są miłe w dotyku podłużne uchwyty frezowane z jesionu, które zaprojektowaliśmy specjalnie do tego pomieszczenia. Za frontami meblowymi udało się ukryć wejścia do toalety i do pralni.
Każda z łazienek miała być trochę inna od pozostałych i to się nam udało. Wszystkie są proste i grzeczne w kolorach ale mają swoje smaczki: u dzieci sześciokątne płytki, u rodziców wolnostojąca wanna a  u gości ukryte wejście. Na strychu zaprojektowaliśmy dwie duże wbudowane szafy z frontami z płyty stolarskiej i z uchwytami meblowymi z lakierowanej stali.
Największym wyzwaniem okazał się projekt barierki schodów. Wąskie schody zabiegowe o skomplikowanej geometrii ciągnącej się przez trzy kondygnacje wymusiły na nas gimnastykę przy pomiarach i w wymiarach. Zaproponowaliśmy rozwiązanie w postaci trójwarstwowego perforowanego panelu z płyty stolarskiej. Frezowany numerycznie wzór ujawnia sękate deski ukryte pod brzozowym obłogiem a powstał w odpowiedzi na ograniczenia rozmiarami płyt, sztywnością panelu i stopniem przezierności.